Lev, Čarodějnice a Skříň-obsah

2. november 2008 at 14:52 | Asnazu |  --- ♣ Knihy ♣ ---

Lev, Čarodějnice a Skříň

Je spousta dveří, ale jenom jedny vedou do jiného světa!

Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.
Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.
Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli. Aslan potom na legendárním hradu Cair Paravelu děti korunue na nové krále a královny. Petr se stane Nejvyšším vládcem Petrem Vznešeným, Zuzana královnou Zuzanou Laskavou, Edmund králem Edmundem Spravedlivým a Lucinka se stane královnou Luciíí Chrabrou. Po panácti letech se králové a královny vydávají na lov bájného bílého jelena. Dostanou se do oněch západních končin, kde poprvé vstoupili čtyři královské děti do Narnie. Uvidí lampu a znovu projdou skříní. Ocitnou se v pokoji a právě vchází profesor Kirk a pronese památnou větu: "Copak jste dělali v té almaře?" Děti se po sobě podívají a usmějí se "Kdybych vám to řekl" odpoví Petr "stejně by jste mi nevěřil!" "Schválně!" zní odpověď. Tu noc se Lucinka vykrade z pokoje a by se znovu podívala do narnie, skříň je ale znovu jen obyčejnou skříní. Náhle se za ní něco ozve to profesor Digory Kirk ji sledoval. řekl Lucince že tudy se zpátky nedostane, ale určitě se tam jednou vrátí. Potom když společně odcházeli z pokoje ještě ji řekl: "Nesmíš ztrácet víru!".
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 ♥Terezka♥ ♥Terezka♥ | Web | 2. november 2008 at 14:52 | React

Ahojky, jukni se ke mně, třeba se ti tam bude líbit:-D

♥Pa a měj se♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
FANS