Princ Kaspian-obsah

2. november 2008 at 15:46 |  --- ♣ Knihy ♣ ---

Princ Kaspian

Princ bojuje o svoji korunu!
Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka se musí vrátit do Narnie jelikož byli povoláni princem Kaspianem na pomoc. Děj začíná když se na hradě v Narnii zlému lordu Mirazovi narodí syn. Od té chvíle má lord jasno: Musí zabít prince Kaspiana aby se mohl zmocnit trůnu a jeho syn pak být také právoplatným následníkem. Princi Kaspianovi se ale podaří za pomoci svého starého učitele utéci z hradu. Starý učitel mu na poslední chvíli svěří magický roh královny Zuzany (ano, naší Zuzky), který podle pověsti přivede pomoc a princ se dává na útěk. Když jsou mu Mirazovo stráže v patách, zatroubí na roh......
V tu chvíli na nádraží v Londýně se Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka vybavují o tom že už dlouho "tam" (v Narnii samozřejmě) nebyli. Najednou jsou kouzlem přeneseni do Narnie....
Brzy si ale uvědomí že zde uběhlo mezi tím několik století a Narnie se hodně změnila. Z Carel Paravel, královského hradu, jsou zříceniny a Narnijci (Narnijské bytosti - kentauři, mluvicí zvířata, fauni, minotauři...) jsou na vymření. Řekne jim to jeden skřítek kterého zachrání svázaného před utopením Mirazovími vojáky. Zároveň se od něj dozvědí že Aslana už od jejich odchodu nikdo neviděl a že byli povoláni do Narnie kouzelným rohem královny Zuzany. Ano, naší Zuzany.
Kaspianovi mezitím poskytnou útočiště starý a mrzutý skřítek a mluvicí mýval. Kaspian je nejdříve překvapen že tvorové jako oni existují ale nakonec se spolu s nimi vydá hledat Narnijské spojence aby dal dohromady všechny, kteří mu pomohou zničit Miraze.
Když jdou sourozenci lesem, Lucinka je přesvědčená že mezi stromy spatřila Aslana ale ostatní jí nevěří. Té noci se Lucince zdá sem o Aslanovi.Lucinka se ho ptá proč za nimi nejde a nepomůže jim ale on jí odpoví že Nic se nemůže opakovat stejně...
Dalšího dne Kaspian potká v lese malého myšáka Rípčípa - Rytíře a spousty dalších stovky tvorů kteří se k němu přidávají. Později narazí v lese na sourozence a zjistí že oni jsou ta pomoc kterou rohem přivolal. Všichni tedy dojdou ke Kamennému stolu (tam kde Bílá čarodějnice zabila Aslana ale on ožil).Tam vede Kaspian s Petrem hádku ohledně taktiky v boji. Nakonec se rozhodnou.
Večer napadnou hrad Miraze, kteý se mezitím jmenoval králem a Kaspian se od svého učitele, jenž je uvězněn v žaláři, dozví, že Miraz mu zabil otce. Vtrhne tedy do jeho ložnice s mečem ale pak zaváhá a Mirazova žena na něj vystřelí z kuše. Kaspian tedy uteče. Mirazovo vojsko je ale v přesile a tak musí Kaspian se svou armádou utéci.
Petr se poté U Kamenného stolu hádá s Kaspianem o jeho taktice a o tom čí je vlastně Narnie. Mrzutý skřítek který Kaspianovi na začátku poskytl útočiště, avšak celou dobu byl jaksi proti němu mu pak dá nabídku : Ať oživí Bílou čarodějnici. Kaspian nejdříve váhá, ale pak souhlasí. Petr se mu v tom snaží zabránit, pak ale sám začne přemýšlet o této nabídce. Nakonec vše ale ukončí Edmund, který Bílou čarodějnici zničí.
Kaspianovo spojenců je ale moc málo a tok vyšlou k Mirazovi Edmunda s nabídkou: Miraz bude bojovat proti Petrovi jako muž proti muži, jak značí tradice. Miraz souhlasí. Po dlouhém boji Petr vyhraje ale Miraze nezabije, neboť to chce přenechat Kaspianovi. Kaspian ale dá Mirazovi milost a přikáže mu vrátit trůn a zmizet z Narnie. Nakonec ale vše vyjde jako zrada a Mirazova armáda napadne Kaspiana a jeho slabé vojsko.
Lucinka zatím v lese potká Aslana který jí pomůže: probudí stromy ze spánku a ty ožijí. Lucinka se ho zeptá proč jim nepomohl už dřív, jako posledně ale on jí odpoví Nic se nemůže opakovat stejně... Spolu se stromy se vydájí na pomoc Kaspianovi. Nakonec jsou společně dost silní aby Mirazovo muže zahnali. Ti se pokusí utéct přes řeku ale Aslan probudí i Pána vod a ten Mirazovo muže utopí.
Nakonec vše dopadne dobře, Kaspian získá trůn a Pevensieovi se vrátí domů. Před odchodem ale Aslan poví Petrovi a Zuzaně že oni dva se už do Narnie nevrátí.Kaspian pak Zuzanu políbí a čtyři sourozenci odejdou...
Na nádraží nastoupí Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka do vlaku a Edmund na závěr prohlásí památnou větu:
"Sakra! My se musíme se vrátit! Moje nová baterka zůstala v Narnii!"
The End....vlak odjíždí....

zdrojík: moje bezvadné a úžasné Sbénko Corny-tady
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
FANS