Liebster Award

18. november 2013 at 17:24 | ♥Asnazu♥ |  Moje kecy
Byla jsem zapojena do projektu Liebster Award :D Uvrtala mě do toho Rogue a já si řekla, že to není tak špatný nápad :)
Pravidla jsou následující:
1. Napsat 10 faktů o mě (autorovi blogu)
2. Odpovědět na 10 otázek od toho, kdo tě nominoval
3. Vymyslet vlastních 10 otázek
4. Nominovat 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných návštěvníků a o této skutečnosti je informovat.

Deset faktů o mě:
1. Budu maturovat z češtiny, angličtiny, dějepisu a základů společenských věd.
>2. Chci na Masarykovu Univerzitu.
3. Chodím do skauta.
4. Letos v dubnu jsem začala sledovat Supernatural a do teď jsem viděla 6 sérií. Je to moje nová životní láska.
5. Jsem krátkozraká, můj počet dioptrií by vás srazil ze židle.
6. Mám docela velkou představivost.
7. Rozbrečí mě sebemenší blbost, ale mám problém s vyjadřováním citů.
8. Pro svoji rodinu a opravdový přátele bych dala cokoli. Hlavně na mámu a nevlastního tátu si nenechám šáhnout. O svou mladší sestru jsem se starala od jejího narození, kdy mě byly 4 až do té doby než pomyslnou štafetu přibližně před sedmi lety převzal můj nevlastní táta - dodneška chodím ségru kontrolovat jestli v noci dýchá.
9. Jsem chronický spáč.
10. Jak se do něčeho pustím, tak se od toho nenechám odtrhnout. I když mi nabízí, že mě vystřídají nebo bych chtěla skončit sama, prostě to dodělám.


Deset otázek pro mě:
1. Jaká je nejlepší kniha, kterou jste kdy četli a proč je to právě ona?
To je těžký, já totiž knížky miluju. Harry Potter a Narnie jsou moje dětství, takže asi proto. Mám ráda Dr. Jekylla a pan Hyda, asi kvůli té nadpřirozené zápletce v detektivním příběhu. Mám ráda Romea a Julii, Obraz Doriana Graye, je toho spousta.

2. Vaše nejhorší a nejlepší vlastnost?
Za nejlepší vlastnost považuju asi to, že poslouchám lidi, když mi něco vypráví a držím tajemství. A nejhorší je asi ta, že nikdy nevím, co bych měla říct. Někdo se mi s něčím svěřím a já bych moc chtěla na to říct něco vhodného, ale mozek mi úplně vypne a já nevím, co říct a tak jen mlčím a přikyvuju.

3. Umíte se zasmát sami sobě?
Teď už ano, ale dřív mi to dělalo vážně problémy.

4. Který měsíc v roce máte nejraději a proč?
Asi červenec - je léto, jsou prázdniny a pro mě to znamená dovolená s rodiči a známými a skautský tábor in the middle of the nowhere, který si vždycky úžasně užiju.

5. Nejdelší doba, kterou jste vydrželi bez spánku?
To budou asi 2 dny, co jsme jeli nonstop u nás na chatě, když jsem tam měla spolužáky. Třetí den jsme odpadli u Toma a Jeryho. Není nic trapnějšího než jít ve čtyři ráno na záchod a potkat mého tátu, jak vstává do práce. "Jéé, promiňte, my vás vzbudili?" "Ne, já vstávám do práce." "Aha, tak dobrý den."
6. Umíte na noční obloze najít Polárku (Severku, Večernici, nevím jak jinak je ještě obvyklé ji zvát :D)?
Jako skaut bych měla, ale kromě Velkýho vozu nepoznám nic. I když Polárka je ve Velkým vozu, ne? Takže vlastně vím, kde je :D

7. Co vás doopravdy rozzuří?
Když se někdo naváží do mojí rodiny nebo mluví o věcech, kterým absolutně nerozumí a snaží se mě přesvědčit, že jeho verze je ta správná. Nebo když někdo neumí napsat správně jména postav nebo herců ze seriálu nebo filmu, na který se dívá.

8. Setkáte se slavnou osobností (napište kterou) a ona vám splní jedno (jakékoliv) přání. Jaké by to bylo přání?
Když o tom tak přemýšlím vlastně nevím, na co bych se svých oblíbených star zeptala. Ale když to musí být, tak bych chtěla potkat Jensena Acklese a chtěla bych s ním a s ostatními z castu strávit pár dní a poznat, jestli jsou vážně takoví, jako si my fanoušci myslíme. Jestli jsou to tak skvělí a střelení lidé.

9. Z čeho máte strach?
Jak to bylo v HP? Bubák v podobě mozkomora poukazuje na strach ze strachu, nebo tak nějak to bylo, ne? Myslím, že tak to mám já, můj strach se nedá konkretizovat. Dřív bych řekla, že je to tma, ale teď už vím, že je to spíš strach z neznámého a něčeho, co nechápu. Z části strach a z části respekt a úcta - například nikdy NIKDY bych nešla v noci na hřbitov, nikdy bych si nepokoušela hrát se "závojem" s tou tenkou hranicí mezi naším světem a světem, který nevidíme (aneb vyvolávání duchů). Věřím v nadpřirozeno, v intuici a to jak lidskou, tak hlavně tu zvířecí (když mi pes začne kňučet a couvat před výtahem, radši ho těch sedm pater ponesu, než abych do toho výtahu vlezla) a mám představivost - to je, myslím, moje požehnání i prokletí.

10. Vyberte si živel (voda, oheň, země, vzduch), který je vám nejblíže a svoje rozhodnutí odůvodněte.
Jsem Lev, takže mým živlem je oheň a taky mě vždycky fascinoval, ale taky mě fascinuje voda. Je krásné sledovat oheň, když hoří v kamnech. Plameny poskakují sem a tam a hřejí vás, ale když získá velkou moc, snadno může zabít. Když sleduju vodu v řece, uklidňuje mě to, šumění vody, jak očištuje a oživuje vše a pak se vyleje z koryta kolem naší chaty a je to živel. Živel, který si razí cestu, kudy si zamane a kterému nezáleží na tom, co vezme s sebou. Oheň a voda jsou dva neslučitelné protiklady, které mají stejné vlastnosti - umožňují člověku žít, ale když se vymknou kontrole ničí a zabíjí. Oheň je destruktivní, voda dává život a očišťuje, oheň hřeje a voda chladí. Nemohou existovat na jednom místě současně, ale odjakživa mě facinují oba dva a nedokážu se rozhodnout, který více. Ten klid, harmonie, nepředvídatelnost a ničivost v jednom je patrně to, co mě na nich fascinuje.

10 otázek pro vás:
1. Věříte v boha? Nebo jen v 'cosi' nebo nevěříte vůbec?
2. Věříte v lásku na první pohled?
3. Vaše oblíbené místo?
4. Kdyby jste se mohli narodit v jiné zemi nebo jiné době, kdy nebo kde by jste chtěli aby to bylo?
5. Letěli jste někdy letadlem?
6. Máte domácího mazlíčka? Pokud ano jakého?
7. Kdo je váš oblíbený herec a herečka a proč?
8. Co si myslíte o globálním oteplování?
9. Kdyby jste mohli cestovat v čase, chtěli byste se vrátit a změnit něco ve své minulosti nebo třeba se jen podívat do jiné doby, která vás zajímá?
10. Máte už vymyšlené dárky na Vánoce? (nebyla by nějaká inspirace? :D)

Nominovaní:
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ronnie Ronnie | Web | 19. november 2013 at 17:59 | React

Huh, s tou nominací jsi mě i překvapila :-D To s tím živlem.... nedivím se, že máš ráda oheň. Je to něco tak kouzelného, jiskřícího, zářícího a praskajícího... miluju oheň :33

2 Nikki / NiNet / TS Nikki / NiNet / TS | Web | 19. november 2013 at 21:50 | React

Právě jsem našla Tvůj komentář a rozhodla jsem se obratem odepsat (:

Takže: Prvně se nemusíš VŮBEC omlouvat, protože jsme na tom ÚPLNĚ stejně. Taky budu na jaře maturovat (nebo něco na ten způsob... no, spíš "něco na ten způsob" :D ) Taky mám hafo jiných věcí na starost a zájmů na zábavu, že blogaření jsem odstavila na druhou (spíš tak dvoustou) kolej... /: Mrzí mě hlavně to, že jsem ani nestíhala navštěvovat Tebe, ale co si budeme povídat, sama jsem svému blogu taky moc velkou ránu za ten poslední rok nedala... Přesně jak říkáš, maturitní otázky + ráda čtu a čtu fakt hodně + když zrovna nečtu, doháním seriály + když nic z toho, tak je zrovna sobota a o sobotách jsem s přítelem... Btw, za ty noviny Tě teda obdivuju, mně se snažili navrtat do něčeho podobného (školní noviny), "ale my jsme řekli NE!" :D

No a co se týče tohoto... (mmnt, musím se podívat, jak že se to píše... :D ) ...Liebster Award, tak se moc ráda zúčastním ((: Děkuju

3 Nikki / NiNet / TS Nikki / NiNet / TS | Web | 20. november 2013 at 20:40 | React

ale teď mě napadlo... když se toho účastním, tak já vlastně ani nemám koho nominovat :D Jediný blog, na který občas chodím a který bych mohla nominovat, jsi ty :D co mám dělat? :D

4 Rogue Rogue | Web | 21. november 2013 at 20:28 | React

Rogue má vždycky supr nápady... :-D
He, he, taky jsem krátkozraká a na to kolik mi je nemám úplně málo dioprtií :-( S tím spánkem si můžeme podat ruce, na rodinu jsem taky hodně citlivá - tedy na maminku no... ;)
A pěkné odpovědi!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
FANS