6. kapitola - Sázka 1/2

6. april 2016 at 23:06 | ♥Asnazu♥ |  Moje tvorba

K místu kde seděl Remus, Vicky a Sirius s Jamesem přišla čtveřice dívek.
"Ahoj, nerada ruším," oslovila skupinu rusovláska s vlídným úsměvem, "ale ty budeš asi Victorie, že?" obrátila se na blondýnku, která seděla vedle nebelvírského prefekta.
"Ahoj," Vicky se zvedla od stolu a natáhla k rusovlásce ruku, "ano, ale jsem Victoire, ne Victorie. Vím, že je to trošku matoucí."


"Oh, promiň, asi jsem profesorku McGonagallovou špatně slyšela. Jsem Lily Evansová," usmála se a potřásla Vicky rukou. Vicky se zadívala rusovlásce do zelených očí, které dobře znala. Stejné oči měl její strýc a bratranec. Lily Evansová, mudlovského původu, členka Fénixova řádu, 21, zabita Voldemortem osobně, zůstal po ní jednoroční syn, proběhlo Vicky hlavou. Přistoupila k ní vysoká blondýnka střední postavy s azurově modrýma očima.
"Marlene McKinnonová, těší mě," usmála se zářivě. Marlene McKinnonová, čistokrevného původu, členka Fénixova řádu, 21, zabita i s celou rodinou Voldemortovými nejbližšími, možná i Voldemortem samotným.
"Mary, Mary MacDonaldová," potřásla dívce rukou štíhlá dívka, která byla o pár centimetrů menší než Vicky. Měla rovné černé vlasy pod ramena a přívětivé čokoládové oči. Mary MacDonaldová, matka čarodějka, členka Fénixova řádu, 22, dohnána Smrtijedy. Poslední k ní přistoupila drobná dívka s rovnými hnědými vlasy po ramena a oříškovýma očima.
"A já jsem Dorcas Meadowesová." Dorcas Meadowesová, matka čarodějka, členka Fénixova řádu, 21, zabita Voldemortem osobně.
Za každým jménem viděla osud, osud, který za krátkých pět let bude skutečností. Teď když si ke každému jménu ale dokázala přiřadit i usměvavý a vlídný obličej, bylo to stokrát horší, než ty smutné příběhy jen slyšet. Stáli tu před ní a nevěděly, co je čeká. Možná to ale bylo jen dobře, kdo by chtěl něco takového vědět, kdyby proti tomu nemohl nic dělat?
Podívala se po Pobertech a srdce se jí ještě víc sevřelo. Brýlatý chytač s rozčepýřenými černými vlasy. James Potter, čistokrevného původu, člen Fénixova řádu, 21, zabit Voldemortem osobně, zůstal po něm jednoroční syn. Vedle něj se něčemu smál pohledný chlapec s delšími černými vlasy. Sirius Black, čistokrevného původu, člen Fénixova řádu, 12 let v Azkabanu za zločin, který nespáchal, 35 let, zabit Voldemortovou nejbližší stoupenkyní a svou vlastní sestřenicí v jedné osobě. Nemohla si pomoc, nejvíc ji ale dojímal příběh prefekta, který stál vedle ní, a o něčem diskutoval s Lily. Možná to bylo tím, že v tomhle příběhu byla zainteresována nejvíce. Remus Lupin, otec kouzelník, učitel, člen Fénixova řádu, 37, zabit spolu se svou ženou Smrtijedy v bitvě o Bradavice, zůstal po něm několikadenní syn. Vicky si po chvíli uvědomila, že celá skupinka se zapředla do rozhovoru, zatímco ona přemítala, nad něčím, co by nikdo z nich neuhádl.
"Tenhle žertík se bude líbit i tobě, Evansová," usmál se Sirius.
"Tak to silně pochybuju," založila si Lily ruce na prsou a našpulila ústa.
"Tak co se vsadit?" navrhl James s úsměvem. Lily nad tím na okamžik zapřemýšlela, a pak přikývla.
"Proč ne. Jaké jsou podmínky?"
"Dobře. Tak pokud tě to ani trochu nepobaví nebo se ti nebude zdát, že to má alespoň nápad, prohrál jsem. Co by si chtěla jako výhru?"
"Hmm," poškrábala se Lily na bradě, "co takhle kdyby si na mě dva týdny nemluvil. Žádná interakce kromě pozdravu a věcí spojených se školou."
"Dva týdny?" ujistil se James a Lily přikývla, "fajn, souhlasím. A pokud tě to aspoň trochu pobaví?"
"Jmenuj svou výhru, Pottere."
"Půjdeš se mnou na rande," usmál se James megawatovým úsměvem.
"Jaký typ rande?" její zelené oči se rozšířily podezřením.
"Cokoli co vybereš, klidně půjdu i na studijní rande. Pokud s tebou budu moct strávit nějaký čas, je mi to jedno." Rusovláska chvíli rozmýšlela nabídku, nakonec na ní patrně nenašla nic příliš závadného a přikývla.
"Souhlasím."
"Skvěle, tak teď už jen potřebujeme někoho -" rozhlédl se po Pobertech a dívkách, "Remusi, Victoire, co kdybyste na tuhle sázku dohlíželi?"
"Proč my?" zeptala se Victoire.
"Protože Remus o tom žertíku nic neví. A i přestože je to můj kamarád, strašně rád mě vidí trpět. Obzvlášť pokud se to týká Lily."
"Oh, to je pravda. Shledávám tvé snažení svým způsobem velmi pobavující," zatvářil se Remus zasněně.
"To protože jsi prototyp Satana," utrousil James, "Takže by mu nevadilo, kdybych prohrál, a ty pořádně neznáš ani jednoho z nás, takže by si měla být objektivní. Kdybych požádal Siriuse a Marlene, tak by ta sázka byla pravděpodobně zmanipulovaná."
"Tak o tom nepochybuj, brácho," poplácal Sirius Jamese po rameni a Marlene bez váhání přikývla.
"Fajn, jdu do toho," řekla Vicky.
"Já taky."
"Takže Lily, ruku na to?" James na táhl k rusovlásce ruku a ona ji stiskla ve své. "Tohle se ti bude líbit."
"Pochybuju."
"Musíš uznat, Lily, že ten poslední žertík byl vtipný," řekla Marlene.
"Vždycky jsem věděl, že ty jsi ta zábavná," přikývl Sirius uznale.
"Vím, jak se bavit."
"Slyšel jsem," ušklíbl se samolibě, "co kdybychom se sešli? Mohli bychom prodiskutovat pošetilost našich nejlepších přátel. Můžeme si spolu užít trochu zábavy. Co říkáš McKinnonová?"
Marlene se k němu naklonila a za rudozlatý kousek látky, který měl kolem krku, ho zvedla z lavice. Na okamžik to vypadalo, že se ho bude snažit zaškrtit jeho vlastní kravatou. Vzhledem ke strachu, který se objevil v jeho očích, si to Sirius myslel taky.
Pak se její azurově modré oči zahleděly do jeho bouřkových. Její pohled těkal mezi jeho očima a ústy, když už je dělily jen milimetry, ušklíbla se.
"Mám důstojnost," zašeptala, napřímila se a pustila jeho kravatu, "sni dál, Blacku."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Anytt* Anytt* | Web | 7. april 2016 at 21:15 | React

Že by získal James Lily kvůli sázce? :) No, jsem zvědavá, jak to dopadne a o co půjde :)

2 Rogue Rogue | Web | 15. april 2016 at 11:11 | React

To musí být doslova šílené setkat se s "přízraky" lidmi, které znáš jen z vyprávění a fotografií... A pak se na ně dívat a vědět, jaký bude jejich osud, ale současně vnímat jejich momentální bezstarostnost.
Jsem zvědavá, jak to bude ádl :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
FANS